HAKKIMIZDA

2002 yılının Şubat ayında, Küre Danışmanlık, Taşımacılık, Turizm ve Dış Ticaret Limited Şirketi adıyla kurulan ve 10 yılını başarılı çalışmalarla geride bırakan firmamız, büyüyen kadrosuyla geleceğe heyecan ve umut içinde bakmaktadır.

İşimiz,

- Türkiye ve dünya üzerindeki herhangi bir ülkeden talep edilen ürünleri bulmak,

- Pazarda en uygun koşulları sağlayan üreticilerle ihtiyaç sahiplerini buluşturmak,

- Alışverişin tamamlanması için gereken bütün işlemlerde danışanımıza bilgi ve tecrübemizi servis etmek,

- Uzun yıllardır işbirliği içinde olduğumuz çözüm ortaklarımızla birlikte bu ürünleri, en hızlı şekilde tüketicisine ulaştırmaktır.

Evet uluslararası ticaret yapıyoruz, ama işimizi aynı zamanda bireyler ve ülkeler arası barışa hizmet etmek için kullanıyoruz.  Sadece arz ve talebi değil, kültürleri de buluşturmaya çalışıyoruz.

Bilginin doğru kullanılmasını ve eğitimi çok önemsiyoruz.  İleri teknoloji bize heyecan veriyor ama onu kullanırken yaşadığımız dünyanın doğal kaynaklarına saygılı olmayı şart kabul ediyoruz. Agresif değil, adil ticaret yapıyoruz.

Birlikte çalıştığımız müşterilere, üreticilere ve çözüm ortaklarımıza en az dostlarımız kadar değer vermeyi ve saygı göstermeyi önemsiyoruz.

Mikro hedefimiz; adil olmayan tacirler nedeniyle uluslararası pazarda sicili karalanan ülkemizin bu imajını düzeltmek, yara almış değerlerimizi doğru şekilde tanıtmak, ülkemizin uluslararası ticaret sektöründeki saygınlığını arttırmak ve Türk insanının hak ettiği şekilde anılmasını sağlamaktır.

Makro hedefimiz ise dünyamızın geleceğine faydalı olacak yatırımları yapabilmek, yüksek bilgi sahibi insan topluluğunun temellerine bir tuğla koyabilmektir.

Üzerinde çalıştığımız ürünler arasında bilgisayar yazılımları, fotoğraf malzemeleri, madencilik ürünleri, yüksek teknolojik ürünler, tekstil ürünleri, promosyon malzemeleri, hediyelik eşyalar, temizlik ürünleri, organik tarım ve gıda ürünleri yer alır.

BİZ KİMİZ?

Okullu bir tacir olan Alpay Özgüç ve yat kaptanı dostu Altuğ Akalan takas’tan e-ticaret’e uzanan ticaret tarihine bir çizik atma hayaliyle, 2002’de yola birlikte çıktılar. 2006’da yolları ayrıldı, ancak dostlukları hala devam ediyor.

Küre Danışmanlık’ın sahibi ve Genel Müdürü Alpay Özgüç, 1966 Ankara doğumlu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 1991-1993 yılları arasında Uluslararası Dış Ticaret yüksek lisansını tamamladı. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dış ticaret şirketlerinde çalıştı; ithalat, ihracat, gümrük ve taşıma alanlarında tecrübe kazandı. 2002 yılında Küre’nin İstanbul ofisini kurdu. 2004 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’nde, 2010 yılında Hong Kong’da, 2011’de Almanya’da açtığı ofislerle şirketin erişim ve faaliyet alanını genişletti. 2012’de Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEIK) üyesi oldu.

Network

Copyright © Küre Danışmanlık